„Nie zabijaj!” to piąte przykazanie Dekalogu. To jedno z Dziesięciu Bożych Przykazań, które są uznawane za fundament wiary katolickiej. To część Praw, które Bóg dał Mojżeszowi na Górze Synaj, i które nakazał Ludowi Wybranemu przestrzegać. Życie jest największą wartością, jaką dał człowiekowi Bóg. Tylko Bóg jest władny dać i odebrać życie, ale człowiek Piąte Przykazanie rozumie jak gumę, którą może dowolnie rozciągać. Stąd wiele interpretacji na temat czym jest życie i jak je można odebrać. To Szatan powiedział człowiekowi: Bądź jak Bóg i sam decyduj, czy możesz dać i odebrać życie. Czy prawo o decydowaniu o życiu jest szatańskie? Jeśli, tak, to gdzie się kończy granica, którą popiera Bóg, a która jest grzechem? Konsekwencje dla człowieka przekroczenia tej granicy…
Nowy rok – wiosna, zaczyna się sezon turystyczny. Niejedna osoba już się nie może doczekać, by opuścić domowe pielesze i wyruszyć na wędrówkę w góry, nad morze, zwiedzać nasz piękny kraj. A ruch jest konieczny! Zima to było siedzenie w domu w ciepłych papuciach i, nie da się ukryć, jedzenie. Niejednemu przez zimę przybyło kilogramów, zwiększyła się oponka na brzuchu, a kondycja siadła, serducho się spowolniło i przy… najmniejszym wysiłku zadyszka. Ruch jest potrzebny i nasz organizm wypatruje go jak ziemia dżdżu. Czy jednak w tym roku każdy zrealizuje swoje marzenie i wyjedzie na wycieczkę? Czy nic nie stanie na przeszkodzie? Czytaj dalej Do zdechu kraina uśmiechu…→
Niezależne Media to dziennikarze obywatelscy, recenzenci kultury, whistleblowerzy i działacze społeczni. Jesteśmy jednym z najstarszych portali dziennikarstwa oddolnego. Nie łączy nas światopogląd, łączy nas chęć wyrażania poglądów i konstruktywnej dyskusji. Dołącz do nas i publikuj.