Sejm MMA - Wybory parlamentarne w Polsce 2023

Krajobraz po Bitwie…

Decyzja w sprawie powołania nowego premiera leży w gestii prezydenta. Prezydent Andrzej Duda już zdecydował. Ogłosi, kogo wyznaczy na premiera i da misję tworzenia nowego rządu. Czy to będzie kontynuacja obecnie istniejących rządów? Czy władzę w kraju przejmie opozycja. Wszyscy czekają, na krok prezydenta? Czy Prezydent zrozumie, co to jest polska racja stanu? Czy jednak okaże się, że jest prezydentem tylko jednej partii, tzn. dziś rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość?

Martyna K. niedawno żaliła się swoim przyjaciołom na swoją matkę. Martyna K jest zagorzałą zwolenniczką Koalicji Obywatelskiej, jej matka – emerytka w podeszłym wieku, słucha namiętnie Radia Maryja i popiera Prawo i Sprawiedliwość. Mówi, że PiS to najlepsze, co mogło spotkać, bo to prawdziwi patrioci, dbają o ludzi i o Polskę. Mówi, że opozycja to gorszy sort i zdrajcy, którzy Polskę chcą sprzedać Niemcom. Martyna mówi, że z matką nie jest już w stanie się dogadać. O najdrobniejszą rzecz się kłóci, awanturuje się, jak Martyna chce wyrazić swoje zdanie, raz nawet brała się do rękoczynów. Martyna mówi, że nie wie, co z matką zrobić, bo ma już taką demencję, że boi się, że podpali mieszkanie. Czy polityka powinna dzielić także rodziny?

15 października 2023r w Polsce odbyły się wybory parlamentarne. Tegoroczne wakacje upłynęły pod znakiem kampanii wyborczej, a od września kampania wyborcza była już formalna. Tegoroczna kampania wyborcza była zupełnie inna niż wszystkie pozostałe do tej pory. Nie było spotów wyborczych w telewizji, nie było debaty wyborczej w telewizji. A przepraszam była debata w TVP, ale… to była całkowita kompromitacja dziennikarzy TVP, bo to nie była debata polityczna, a… pyskówka między premierem Morawieckim, a liderem Koalicji Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. Obaj panowie obrzucali się inwektywami nie przebierając w słowach, a prowadzący … zagrzewał do „walki” premiera. W tegorocznych wyborach partie i to wszystkie bez wyjątku postawiły na nieformalną kampanię; na stymulowanie emocji ulicy i plotki. I kampania była na noże. Partie nie przebierały w środkach wg, zasady: cel uświęca środki i wszystkie chwyty dozwolone, by… wygrać. A wyborczy? Wyborczy pokazali w wyborach, gdzie mają kloakę wyborczą i… rządzący PiS przegrał wybory. KO wprawdzie też nie wygrała, ale wygrała opozycja jako całość.

Kiedyś w Kabarecie Olgi Lipińskiej śpiewano: „Tu ścierają się poglądy, kiedy zetrą się na proszek, silnej ręki przyjdą rządy i jedyne słuszne rządy…” Demokracja przyniosła polaryzację poglądów politycznych w Polsce. Praktycznie każdy człowiek to inny pogląd polityczny, każde biuro to biuro polityczne. I bardzo dobrze! Bo to jest demokracja! Cechą demokracji jest możliwość wypowiadania się każdego o czym chce i gdzie chce. Hyde Parkiem dla wypowiedzi obywateli na tematy, co kto komu w duszy gra jest facebook, a ściślej grupy dyskusyjne na facebooku. Ludzie wypowiadają się swobodnie i na zasadzie, co kto komu w duszy gra… A gra różnie… Mało niestety jest rzeczowych dyskusji na temat, ba, na mądre tematyczne posty nikt nie chce dyskutować, pozostają bez odzewu. Za to kupa lajków i sznur komentarzy pod tym im tekst durniejszy albo pisany celowo pod hejt. To co nam się teraz wmawia jako polaryzację poglądów politycznych, to obrażanie, wyzywanie i grożenie. A co najgorsze jest na to pozwolenie polityczne, ba, partie polityczne dają na to przyzwolenie. I nieważne, kto zaczął. Czy Jarosław Kaczyński, kiedy rozeszły się jego drogi z Tuskiem czy Donald Tusk. Ważne, że dziś to nie dyskusja polityczna, a szambo polityczne. Polityka jak nigdy dzieli ludzi! Na tle polityki są kłótnie nawet w rodzinach. Znam przypadek, kiedy ojciec wydziedziczył syna, bo… ten głosował na Tuska. A inny przypadek, kiedy córka stara się o ubezwłasnowolnienie matki – staruszki, bo ta… ogląda Wiadomości TVP i mówi, że zwolennicy KO to gorszy sort i Targowica służąca Niemcom. Córka mówi, że matka ma ostrą demencję i nie rozeznaje, co się wokół niej dzieje. A wszystkiemu są winni politycy i mainstreamowe media, które w mózgi ludzi sączą propagandową papkę. Czy tak powinna wyglądać walka polityczna?

Tymczasem wybory w Polsce się odbyły. Trwa sprzątanie po kampanii wyborczej. Albo i nie… W wielu miastach, a zwłaszcza małych miasteczkach walają się po ulicach poodrywane plakaty wyborcze, często z namalowanymi adnotacjami przez specjalny establishment polityczny, czyli chuliganów. I jedynym porządkiem po plakatach wyborczych… zajmie się wiatr. Tymczasem trwa porządkowanie polityczne po kampanii wyborczej albo… udają, że porządkują. Opozycja wygrała i chce rządzić, ma już sformułowany rząd. PiS nie chce oddać władzy. Niestety, władza niszczy ludzi, uzależnia. Miało się wszystko: pieniężne profity, splendor, popularność, bezkarność, a teraz to trzeba wszystko zrobić. Jak zachowa się nowa władza?

Czy zmieni system czy… ” Systemowi cześć! Dziś zaczerpnął nazwę z greki lecz zachował swojską treść.” A zmienić coś trudno, bo nie da się ukryć w naszym systemie parlamentarnym idzie się do władzy wedle zasady…. ten rząd już się nakradł, teraz nasza kolej. Kto będzie miał odwagę przerwać ten zaklęty krąg?

Chrystus powiedział: Co Boskie Bogu, co cesarskie cesarzowi! On ma rząd dusz i nim rządzi. A może by się coś zmieniło, gdyby wiara wkroczyła do polityki? Ale wiara, nie kler i jego ambicje, by rządzić. Ja uważam, że wartości katolickie, te miłość i dobro są ważne i w polityce. A Ty ja uważasz? Nie kradnij! – Co to znaczy i skąd się wzięło?

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

3 komentarze do “Krajobraz po Bitwie…”

  1. Artykuł mówi: Krajobraz po bitwie, ale myślę, że ta bitwa wciąż trwa. Jak długo będzie trwała? Czy znajdzie się mądry polityk, który ją zakończy? Ja jednak jestem pełna czarnych obaw. Polityk i mądry to wyrazy wykluczające się.

  2. Bitwa o TVP, czyli o… tubę propagandową trwa! Bardzo niebezpieczny precedens, bo teraz przy każdej zmianie rządu będą przepychanki w Telewizji Publicznej. To dowodzi, że bardzo potrzebna jest reforma tej instytucji w kierunku odpolitycznienia. I mam nadzieję, że o ile propozycja tego rządy zmiany ustawy o radiofonii i telewizji rzeczywiście pójdzie w kierunku odpolitycznienia, zagwarantowania wolności słowa i pluralizmu dostępu do mediów publicznych to PiS ją poprze i… przestanie się błażnić. Politycy raz na zawsze powinni zrozumieć, że jak sama nazwa wskazuje: Telewizja Publiczna to własność Narodu, a nie telewizja rządowa!!!

  3. PO wyłączając sygnał TVP Info pokazuje swoją obłudę w kontekście wolnych mediów i demokratycznych metod. Tak samo przed laty siłowo rozwiązywali inne problemy: ABW wchodziło do redakcji WPROST i wyrywała laptopy dziennikarzom z rąk, strzelali do górników, pałowali kibiców, kopali po twarzach demonstrantów Marszu Niepodległości 11 listopada, podpalali budkę w ambasadzie Rosji. Oczywiście młodzi ludzie tego nie pamiętają i wierzą w ten fasadowy wizerunek platformy i opowieści dziwnej treści o niby demokracji w ich wykonaniu. Żeby było jasne TVP Info prezentowało często kuriozalny poziom – szczególnie Wiadomości, jednak były i dobre programy. Oglądając TVP Info i TVN można było zobaczyć dużo więcej informacji, teraz będziemy mieć te same tematy w obu stacjach. Nachalny i prosty przekaz TVP Info był śmieszny czasem nawet męczący ale łatwy do wyłapania i odsiania przez odbiorcę, w przypadku TVN mamy wysublimowaną i zawoalowaną manipulację by nawet inteligentny odbiorca nie zorientował się jak jest stopniowo urabiany. Prostą metodą na odsiania ziarna od plew są efekty rządów i mediów, które je popierają, patrzmy na to co robią a nie co mówią i wyciągajmy sami wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *