Wolna i niepodległa?

Pawiem narodów byłaś i papugą…

pisał niegdyś o Polsce znany polski poeta. Czy jego słowa są i dziś aktualne? Obecnie w kraju znowu jak bumerang powróciła afera z tajnymi więzieniami CIA w Polsce, gdzie przesłuchiwano i torturowano posądzonych o terroryzm Arabów.

Zachodzi pytanie: Kto ma interes w szkalowaniu Polski? Bo niewątpliwie jest to szkalowanie i to niewybredne. W Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł, w którym odżegnuje się Polskę od czci i wiary z powodu, że na naszym terenie istniały tajne więzienia amerykańskie dla terrorystów. Jednocześnie autor artykułu grzmi, że ówczesne władze powinny za to odpowiadać, a na głowę Leszka Millera, który był wtenczas premierem, autor sypie gromy i uważa, że Miller powinien odpowiadać karnie za udostępnienie Amerykanom terenu za więzienia. Jednocześnie autor artykułu jakby nie pamiętał, że było to krótko po barbarzyńskim ataku arabskich terrorystów na Word Trade Center, które znajdowały się ni mniej ni więcej ale w New Yorku i wypowiedzeniu przez Amerykę bezpardonowej walki terrorystom. My zaś już wtedy byliśmy sojusznikami Ameryki , członkami NATO i wiązały nas zobowiązania sojusznicze. Za istnienie tajnych więzień CIA w Polsce odżegnuje się Polskę od czci i wiary i szkaluje jej dobre imię na arenie międzynarodowej, a jakoś zapomina się, że więzienia były amerykańskie i to Stany Zjednoczone sprowadzały tam Arabów i torturowały więżniów. Czy zatem Polska to… dziewicza sprzedajna państw?

Już nie raz wielkie mocarstwa udowodniły, że Polska jest dobra, kiedy realizuje ich interesy. Kiedy jest niepotrzebna można ją sprzedać lub jak w sprawie tajnych więzień CIA rzucić na żer opinii publicznej. Najpierw wykorzystywał nas do granic możliwości Związek Radziecki , w zamian nam dając ułudę wolności i demokracji. Obecnie podobnie postępuje z nami Rosja. Kiedy wydarzyła się katastrofa smoleńska Rosja zachowała się względem nas bardzo fair. Zdawać by się mogło, że nastąpi tak oczekiwane ocieplenie stosunków z naszym mocarstwowym sąsiadem. Złuda była krótka. Wkrótce Rosja zaczęła prowadzić wojnę podjazdową stosując szykany i ośmieszanie nas na arenie międzynarodowej. Obecnie kiedy zaogniła się sytuacja na Ukrainie zakamuflowane szykany, Rosja nie mówi wprost o jakie państwa Unii chodzi, ale wiadomo, że o Polskę, bo tylko Polska czynnie zaangażowała się w konflikt na Ukrainie, nabrały siły. Czy słynny dar Ministra Spraw Zagranicznych Rosji Obamie w postaci dwóch kartofli to aluzja do polityki wschodniej prezesa PiSu Jarosława Kaczyńskiego?

Demokratyczna Polska wybrała sobie nowego Wielkiego Brata, to Stany Zjednoczone. Niestety, choć niektórzy twierdzą, że lepszy ten Wielki Brat od Rosji, bo przynajmniej jest daleko, to Jankesi już nie raz dowiedli, że są fałszywi. Jesteśmy im potrzebni, gdy mają własny interes. Tak było z naszym zaangażowaniem w wojnę w Iraku i Afganistanie. Kiedy potrzebowali naszego mięsa armatniego, kokietowali nas, obiecali nawet koncesję na wydobycie ropy w Iraku. Nasi żołnierze ginęli w Iraku i Afganistanie, a… Jankesi nawet nie wspominają o ropie w Iraku. Przykładem na fałsz Amerykanów jest także obecna afera z tajnymi więzieniami CIA. Przestaliśmy być potrzebni, to rzuca się nas na żer… A nasza władza? Nasza władza i to niestety każda zachowuje się tak, jakby Polska była tym, czym pisał klasyk: Pawiem narodów i papugą. Cieszy się, kiedy Wielki Brat ma gest i raczy się do nas uśmiechnąć. A inne państwa to widzą i niestety, nie przydaje nam to autorytetu na arenie międzynarodowej. A szczególną radość z poniżania się Polski na arenie międzynarodowej ma Rosja… Nasz wielki i jedyny jak dotąd mąż stanu, wielki patriota Józef Piłsudski po odzyskaniu przez Polskę niepodległości powiedział z dumą : Wolna i niepodległa! Czy dzisiaj powiedzenie o Polsce: Wolna i Niepodległa! brzmi dumnie? A może to kolejny już wyświechtany komunał?

Rating: 3.8/5. From 13 votes.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *