Happy New Year…

Co roku moim postanowieniem noworocznym jest, że w nowym roku muszę schudnąć parę kilo i efekt tego jest, że w ciągu roku przybywa mi dwa kilo. Mój mąż wprawdzie mówi, że… kochanego ciałka nigdy dosyć i prawi mi komplementy, że ja zawsze jestem ładna i mi z moją tuszą dobrze. Mówi też, że byłoby źle, gdybym się spasła, bo za bardzo się obżeram, ale moja tusza jest wynikiem szczytnej sytuacji: urodziłam przecież czterdzieścioro dzieci i każda kobieta powinna brać ze mnie przykład. Ja jednak… znowu bym chciała wyglądać jak Miss World i… uśmiecham się do męża i w tego Sylwestra składam postanowienie noworoczne: schudnąć 10 kilo. Czy mam silną wolę?

Dorota Z. obserwuje swoje koleżanki, jak w Sylwestra wyjeżdżają z mężami w góry, jak idą z mężami czy partnerami na bale sylwestrowe i… zazdrości. Dla niej wesołe Sylwestry skończyły się wraz ze studiami. Na studiach chodziła z kolegami i z koleżankami na studenckie sylwki. Studia skończyła i… towarzystwo się skończyło. Koleżanki powychodziły za mąż, a ona… zachorowała na schizofrenię. Nie wyszła za mąż, nie pracuje, bo jest na rencie, Sylwestry co roku spędza w domu razem z rodzicami i… zazdrości ludziom, co wesołą paczką jadą na Sylwestra z Dwójką do Zakopanego. Ona jest sama i tak jej Sylwestry wyglądają od dziesięciu lat. W tym roku złożyła sobie postanowienie noworoczne, że znajdzie sobie partnera i pójdzie z nim na bal Sylwestrowy. Uda jej się? Czy pozwoli jej na to choroba?

Jest taki piękny zwyczaj w krajach anglosaskich, że w ostatni dzień roku składa się postanowienia noworoczne. Te postanowienia są różne: od najbardziej prozaicznych, rzucę palenie, znajdę partnera, zacznę się leczyć z choroby psychicznej, do bardziej wyrafinowanych i sięgających egzystencjalnego byty, jak sprawię, by w nowym roku ludzie wreszcie byli szczęśliwi, by moje państwo uzyskało znaczenie na arenie międzynarodowej, by w moim kraju zwyciężyła wiara chrześcijańska. Każdy składa takie postanowienia noworoczne jakie ma priorytety i… możliwości ich spełnienia. Każdy je jednak składa i dobrze, że ten piękny zwyczaj został przeszczepiony na polski grunt.

Najwięcej obietnic składają politycy i… one są najbardziej widoczne. Politycy najwięcej obietnic składają oczywiście w czasie kampanii wyborczej. Rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość złożyło wiele obietnic socjalnych i prawie wszystkie, nie patrząc na ekonomiczne konsekwencje dla kraju, zrealizowało. Dlatego wygrywa wybory i opozycji ciężko jest się przebić. Społeczeństwo wierzy PiSowi, że zrealizuje to, co obieca. I tak dzięki pisowi mamy dziś w Polsce 500 zł na każde dziecko, mamy 500 zł dla opiekunów osób niepełnosprawnych znajdujących się w stanie wegetatywnym, ale tylko dla tych o najniższych dochodach, mamy trzynastą emeryturę. Ekonomiści uważają, że trudno będzie odsunąć pis od władzy. Musi przyjść tak ciężki kryzys ekonomiczny, że ludzie potracą wszystkie oszczędności i z rozpaczy będą skakać z okien. Ale czy warto dla odsunięcia od władzy nielubianych polityków życzyć własnemu krajowi bankructwa? Jednak chyba lepiej życzyć rządowi spełnienia noworocznego postanowienia, aby budżet był dodatni, a kraj dążył do grona najbogatszych krajów…

Z najnowszych Postanowień Noworocznych rząd obiecuje emerytom i rencistom w kwietniu kolejną trzynastą emeryturę. Złożył także kolejną obietnicę; w grudniu emeryci. renciści i renciści socjalni mający najniższe świadczenia mają dostać czternastą emeryturę. Rząd obiecuje podniesienie najniższej pensji. Z najnowszych rozmów w kuluarach sejmowych można posłuchać, że rząd planuje zasiłek dla członków organizacji kombatanckich osób, które walczyły w czasach PRLu o wolność z Komuną. Planach jest także uchwalenie odszkodowań dla Sybiraków, wywiezionych na Sybir w czasie II Wojny Światowej i po wojnie w czasach stalinowskich oraz dla tych co przeżyli Rzeż Wołyńską. Ze swojej strony prezydent Andrzej Duda składa Postanowienie Noworoczne, że w nowym roku zostanie uchwalona nowelizacja ustawy o ochronie płodu ludzkiego i zakazie aborcji i że w sprawie zezwolenia na aborcję z powodu trwałych i ciężkich wad płodu będzie zawierała w tej przesłance kompromis, który załagodzi obecną napiętą sytuację społeczną i pogodzi wszystkie zwaśnione strony.

Polskie społeczeństwo zaś składa władzy postanowienia noworoczne, że będzie trzymało emocje na wodzy, że w konfliktowych sprawach będzie dążyło do dialogu z władzą, że nie będzie prowokowało burd ulicznych, nie będzie wulgarnych napisów na murach, nie będzie agresji wobec osób o innych poglądach, że… da władzy pięć minut w celu pokazania czy skutkuje jej plan ratowania kraju przed kryzysem ekonomicznym spowodowanym walką z pandemią COVID-19. Czy Postanowienia Noworoczne władzy i społeczeństwa spełnią się w realnym życiu? Zobaczymy w przyszłym roku! Na razie mamy Sylwester radosną zabawę choć w ograniczonym zakresie, bo z powodu pandemii mamy zakaz zabaw sylwestrowych i… Sylwestra w Zakopanem z udziałem ludzi nie będzie. Tego Sylwestra ludzie powinni spędzić w domu w rodzinnym gronie i cieszyć się z rodzinnej atmosfery. Na co dzień mamy bowiem jej bardzo mało. Jesteśmy zaganiani, pracujemy do osiemnastej, z rodziną widzimy się wieczorem, kiedy dzieci już idą spać. Znikła nawet tradycja rodzinnych obiadów. Nawet na seks,ten najpiękniejszy objaw bliskości mi miłości dawany partnerowi, nie stać nas. Kiedy w wieczorem w łóżku szturchamy męża i usiłujemy go pieścić, on… się odwraca, bo jest zmęczony całodzienną pracą i chce spać. Skorzystajcie więc ludzie, z tego ograniczonego Sylwestra, by się do siebie zbliżyć! Nie bal, a miłosne igraszki w łóżku niech będą priorytetem tegorocznego Sylwestra! Powrót wartości rodzinnych to najpiękniejsze Postanowienie Noworoczne tegorocznego ostatniego dnia roku, Oby się spełniło!

W tym roku Sylwester każdego obywatela będzie taki sam. I singielki i studenta, i męża i żony i osoby chorej psychicznie. W rodzinie!!! I oto chodzi! Odnajdźmy się w trudnych czasach, bo przyszły rok będzie lepszy. Są już szczepionki na COVID-19 – jedno Postanowienie Noworoczne się spełnia. W przyszłym roku życie będzie wracało do normalności.

Jak miała kiedyś motto Irena Dziedzic: Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej! Musi być… Polakom i ludziom na całym świecie Happy New Year! Każdy chce, by jego Postanowienia Noworoczne się spełniły… Jakie są te postanowienia? Każdy ma je w sercu…

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *